Odhad tržní ceny nemovitosti a jak to probíhá

Vlastníte již dlouho nemovitost, kterou byste rádi prodali? Nebo jste právě nějakou zdědili a chcete znát její hodnotu, možná taky přemýšlíte o tom, že peníze z jedné nemovitosti použijete na koupi jiné? Jste tady správně! 

Případný prodej nemovitosti je pro velkou většinu lidí transakce, kterou dělají 1x, možná 2x za život a není jednoduché dohlédnout na vše tak, aby nevznikly žádné potíže.

Úřady, právníci a smlouvy, přepisy atd., no není toho málo, co je potřeba si pohlídat. Není výhodnější řešení, poradit se s odborníkem? 

Nenechte se oklamat různými weby, které slibují odhad ceny nemovitosti. Často se  jedná o internetovou kalkulačku, která nebere v potaz současný stav realitního trhu a už vůbec nezohledňuje očekávaný budoucí vývoj. Vždy je proto lepší se obrátit přímo na odborníka, který všechny tyto faktory dokáže brát v potaz a případně Vám odpovědět na Vaše otázky.

K odhadu využívám více zdrojů, které mi pomáhají odhad vypracovat co nejpřesněji!

Osobní přístup, jedinečnost každé nemovitosti, pečlivě vyhledávány všechny konkrétní informace, které jsou k odhadu podstatné!

Co je na začátku?

Osobní schůzka na nemovitosti – vždy nejlepší cesta, jak detailně poznat a pochopit, co v sobě nemovitost ukrývá. Velmi rád se nechám nemovitostí provést, poslechnu si vše, co o ní máte na srdci, protože se na ni pravděpodobně váže pro vás určitým způsobem důležitý příběh.

Rád si poslechnu historky, třeba vašeho mládí, o houpačce na stromě za domem, na pískovišti před domem, no však to znáte. 

Samozřejmě je potřeba vědět o domě co nejvíce – z jakého je materiálu, co lze a nelze provést za rekonstrukce, k jakým sítím je dům připojen a podobně. No na to tam ale máte mě, odborníka na nemovitosti!

Všechny tyto informace mi pomohou k vytvoření odhadu ceny, kterou si vaše nemovitost zcela jistě zaslouží.

 

Z čeho je odhad složen?

Po zjištění všech informací díky vám si ještě osobně zjišťuji co nejvíce informací z Katastru nemovitostí, případně z konkrétního územního plánu apod. 

Tyto informace následně použiji v odhadu spolu s informacemi o současném stavu realitního trhu. Aby byl odhad ale přesnější, používám kromě současného realitního trhu také informace z jeho historie. Díky nástrojům, které máme k dispozici, dokážeme zjistit, za jakou cenu se historicky prodávali nemovitosti v blízkém okolí, jak dlouho byly inzerovány nebo třeba jestli probíhaly slevy z kupních cen. Díky tomu všemu se mi podaří seskládat velmi kvalitní, přesný odhad ceny.  

 

 

 

Předání odhadu

Po vypracování odhadu už zbývá jen jediné – předat ho do vašich rukou!

K předání z 95% využívám opět osobní schůzku, abychom si co nejlépe vysvětlili, co vše se v odhadu nachází a taky proč byla cena určena tak, jak je. 

Následně, pokud je to potřeba, vám poradím, co se v určitých případech dá dělat (např. pokud je na LV zástavní právo apod.).

I v případě, že spolu nemovitost v určitý okamžik nebudeme prodávat, zůstáváme spolu nadále v kontaktu. Jsem vám k dispozici se vším, co budete potřebovat ohledně nemovitosti probrat a věřím, že se vám spolupráce se mnou bude líbit!

Zpracovaných odhadů
0

Získejte odhad zdarma