Pronájem nemovitosti

Ač se to nezdá, pronajmout svůj byt není tak snadné. Kromě toho, že to zahrnuje spoustu času, papírů a přemýšlení, je také potřeba vybrat vhodné nájemce. Troufnete si to odhadnout dle prvního dojmu, nebo raději tohle vše necháte na odborníkovi? Projděte si průběh případné spolupráce a sami se rozhodněte, zda chcete absolvovat vy osobně, nebo to svěříte do péče někomu, kdo to dělá prakticky každý den!

Na začátku je vždy důležité si vyjasnit několik věcí, a jedna z těch hlavních je samozřejmě cena. Může se zdát, že určit cenu pronájmu není zase tak složité – opak je pravdou. Ovlivňuje nám to hned několik věcí – velikost, vybavenost, lokalita, ale taky třeba naše požadavky na nájemce, a další. 

Pokud chceme byt pronajmout dlouhodobě a každý rok se nestarat o to, že zase musíme hledat nové nájemce, je potřeba vybírat pečlivě a vše předem promyslet. 

Když nájemní byt/dům uvidíte pouze jako „výdělek“, může se stát, že si dostatečně nerozmyslíte veškeré okolnosti a bude z toho spíše trápení. 

Na osobní schůzce vždy s klienty probírám každý detail, lépe se potom vyhýbáme starostem a naprostá většina klientů je následně spokojena s procesem pronájmu, respektive výběrem nájemců.

Po první schůzce přijde velmi důležitá část procesu, což je focení – tzv. Home staging, o kterém si můžete přečíst více ZDE! 

Ve zkratce, home staging je nástroj, který nám pomůže dosáhnout maximální nájemní ceny a také „vygenerovat“ co nejvíce zájemců. 

Váš byt bude ve zcela profesionálních rukou doplněn o dekorace, pokud pronajímáte nevybavený, může se objevit i ukázkový nábytek, pro lepší představu zájemců. 

V okamžiku, kdy je nemovitost připravena ke spokojenosti, proběhne focení, ve kterém je vždy důležité ukázat co nejvíce prostoru, ale i důležitých detailů. Není to žádné focení na telefon, jak můžeme velmi často v inzerátech vidět. Stejně tak, jako je to prezentace pro vás, je to také prezentace mé práce.

Následně po nafocení proběhne kontrola a úprava fotek. Ne vždy v každé místnosti se podaří zachytit co nejvíce světla apod. Proto je vždy nutné ještě fotky zkontrolovat a upravit tak, aby zájemci měli co nejlepší pohled na to, jak by byt mohl vypadat, dle jejich představ.

Velmi důležitá je také následná práce s inzercí. Pro získání co nejvíce relevantních zájemců se vždy snažím o tyto věci: 

  1. Využití co největšího realitních serverů
  2. Využití sociálních sítí
  3. Práce s poptávajícími klienty – často se stává, že zájemci jsou nalezeni ještě před inzercí, díky množství poptávajících
  4. Co nejvíce informací v popisku (rozměry, služby, vybavenost, apod.)
  5. Jaké nájemce majitel preferuje (má právo si vybírat)

 

Jedna z nejdůležitějších rolí realitního makléře jsou prohlídky. Po tom, co se spojím se všemi zájemci, jsou všichni pozvání na 1. kolo prohlídek, které se vždy koná v jeden den. Tahle metoda má několik výhod:

  1. Zájemci se na prohlídkách potkávají, což zvyšuje jejich zájem
  2. Šetříme čas, který je důležitý pro všechny
  3. Čas prohlídek je vždy dán dostatečně dopředu, všichni mají možnost se zařídit, čímž „odradíme“ ty, kteří se jdou pouze na nemovitost podívat

Je toho samozřejmě mnohem více, pro zbytek se mě nebojte kontaktovat!

Všechny zájemce za vás co nejvíce prověřujeme různými způsoby, které nám pomáhají v tom, zda li nájemce bude vhodný a bezproblémový. Nelze to vždy určitě se 100% jistotou, což doufám všichni chápeme. Vždy ale dělám maximum pro to, aby vše bylo v pořádku. Konečné rozhodnutí je ale vždy samozřejmě na vás.

Po nalezení vhodného nájemce přijde na řadu papírování. I v tomto momentě vám doufám ušetřím mnoho času. 

Ne každý má připravenou svou Smlouvu o nájmu. Zákony se také velmi rychle mění a je těžké vše aktualizovat dle platných stanov.

Díky vlastní právničce, kterou naše kancelář disponuje. vám zaručuji, že veškeré smlouvy za vás vždy připravíme v tom nejlepším možném znění, které momentálně můžeme mít. Současně je smlouva jednoduchá tak, aby se v ní vyznal každý, kdo se na ni podívá.

Veškeré tyto podklady pro obě stran nachystám v co nejkratší možné době. V případě potřeba také připravím a zařídím přepisy energií, pokud nebudou součástí nájemní ceny.

No, a po připravení a odsouhlasení všech smluv už znám zbývá jenom jediné – předání klíčů. V domluvený termín, který vyhovuje oběma stranám, se potkáme přímo v bytě/domě, kde proběhnou podpisy a předání. Majitelé většinou ještě s novými nájemníky projdou byt, ukážou všechny možnosti a co byt nabízí. Jako makléř se snažím vždy vědět o nemovitosti co nejvíce a na prohlídkách vše zájemcům povědět. Majitel je vždy ale přeci jen osobnější a o některých věcech ví více, než já. Ostatně, bylo by divné, kdyby ne, no ne? 🙂

 

Spolupráce tím samozřejmě nikdy nekončí! Obě strany si nechávají kontakt na mě v případě, že bude v průběhu potřeba cokoli doplnit, vyřešit. Moc rád vám se vším poradím.

Tak co na to říkáte? Je to služba, kterou byste rádi využili, ušetřili si čas a přitom věděli, že nemovitost je v dobrých rukou? 

Neváhejte mě kontaktovat. Dáme si společně kávu, o všem si nezávazně  popovídáme a teprve poté se rozhodnete, zda by vám spolupráce vyhovovala.

Ostatně to, jak na vás budu působit, je důležité. Je přece jasné, že nebudete chtít jednat s někým, s kým by vám prostě a jednoduše nebylo dobře! 🙂 

Máte zájem o bližší informace

Chcete pronajmout nemovitost?

Tomáš Kresta
Tomáš Kresta
Read More
Při pronájmu bytu jsem spolupracoval s panem Janíkem a byl jsem velmi spokojený, doporučuji!
MUDr. Uríková
MUDr. Uríková
Read More
Děkujeme za všechno, Vaše služby byly úžasné. Myslím, že nájemníky jsme vybrali dobře. Pánové jsou šikovní, dokonce už si zajistili nějaké drobné opravy, které v bytě byly třeba a my jsme o tom nevěděli. Celý Váš servis byl výborný – a o to lepší, že jsme celou záležitost řešili na dálku a mohli přijet v podstatě až na podpis smlouvy. Oceňuji ochotu, flexibilitu, možnost, že Vy přijedete za námi pro podpis smlouvy s realitní kanceláři, převezmete klíče a pak už se o vše postaráte. Během týdne jsme měli pronájem vyřešený a to aniž bychom se museli o cokoli starat, jen jsme odsouhlasili nájemní smlouvu a vybrali si z několika variant nájemníků, kteří se přišli podívat a měli zájem. Skvělé bylo i Vaše doporučení ohledně nejvhodnějších nájemníků pro náš byt a krátké zhodnocení každého, kdo se přišel podívat. Ještě jednou za vše děkujeme a rádi se na Vás příště obrátíme.
p. Šírová
p. Šírová
Read More
Dobrý večer, jelikož jsme na Vás dostali samá kladná doporučení od příbuzných, tak jsme čekali opravdu špičkového realitního makléře – což jste nám potvrdil. Jste spolehlivý, rychle reagujete na případné dotazy i po emailu. Příbuzným a známým Vás budeme dále doporučovat. Pěkný den.
p. Knotek
p. Knotek
Read More
Styl práce pana pana Janíka byl věcný, rychlý, vstřícný a profesionální. Vše vyřešeno a zfinalizovaáno do 2týdnů. Good job!
Pangrác
Pangrác
Read More
S panem Janíkem jsme spolupracovali při pronájmu našeho bytu 2+1 v Brně-Veveří. Celý proces pronájmu probíhal hladce, bez nároku na nás čas (prohlídky zájemců domlouval a osobně zajišťoval pan Janík) a nakonec pro nás zcela zdarma (provizi realitní kanceláře uhradil nájemce). Celkově byla komunikace po celou dobu až po vypracování smluvní dokumentace profesionální a příjemná. Mohu pana Janíka i celou firmu Century21 Bonus Brno vřele doporučit.
Previous
Next