Zajímavosti nejen ze světa realit

Jak prodat nemovitost s více vlastníky?

Prodej nemovitosti může být komplikovaným procesem, a to zejména v případě, že nemovitost patří více vlastníkům. Tato situace často nastává u rodinných domů, bytových komplexů nebo pozemků vlastněných více lidmi, například v dědictví. V následujícím článku se pokusím vám co nejvíce přiblížit, jak probíhá prodej nemovitosti s více vlastníky a jaká mohou být rizika s tím spojená.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Rodinný dům v Rajhradicích 6+2 (2x 3+1)

Rodinný dům, který nabízí 2 bytové jednotky o dispozici 3+1, s možností využít jeden byt a druhý pronajmout nebo využít pro rodinné příslušníky. K domu patří prostorná zahrada s venkovním posezením a grilem, kde můžete trávit příjemné letní večery. Dům prošel v roce 2010 rekonstrukcí, při které byl dům zateplen a byly vyměněna okna za plastová.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Investiční nemovitost, OV Hilbertova – Ostrava

Hledáte investiční příležitost nebo skvělé bydlení pro vás a vaše blízké? Tato nemovitost se skládá ze dvou bytových jednotek, dispozičně 2+1 a 1+KK, možné využít k bydlení a pronájmu, nebo propojení ve velký, mezonetový byt, v Slezské Ostravě, v ulici Hilbertova.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Co dělat, když nájemník neplatí?

Nájemník, který řádně neplatí, bude určitě výzvou, která může vyžadovat trpělivost, znalost právního prostředí a profesionální přístup k jednotlivým krokům. Celá situace se může zdát jednoduchá, přece jenom nemovitost je vaším majetkem. Opak je však pravdou a i v takové situaci mohou nastat komplikace. Jak v této záležitosti postupovat jsem vám sepsal do tohoto článku, tak na něj pojďme mrknout.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Jak si vybrat správnou nemovitost pro rodinné bydlení

Koupě vlastního domu nebo bytu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která můžete ve svém životě udělat. Výběr správné nemovitosti pro rodinné bydlení může mít dlouhodobý dopad na váš komfort, finanční stabilitu a kvalitu života. Abychom vám pomohli udělat informované rozhodnutí, přinášíme vám několik kritických faktorů, které byste měli zvážit při hledání té pravé nemovitosti.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

OV 2+1 Svojsíkova, Ostrava – Poruba

K prodeji nabízíme byt o dispozici 2+1, s užitnou plochou přibližně 55 m2. Byt se nachází v 5.NP bytového domu, k dispozici také sklepní kóje o velikosti přibližně 3 m2.
Byt je vhodný jako investiční příležitost, také ale k vlastnímu bydlení. Byt je připojen na všechny inženýrské sítě, topení dálkové z teplárny Třebovice.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

„Oprav dům po babičce“, více než 1 milion korun a výhodný úvěr

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR spustí motivační dotační program pro české domácnosti v září 2023 s cílem podpořit renovace energeticky nevyhovujících rodinných domů a obnovu stávajícího bytového fondu. Dotace je financována z Modernizačního fondu EU, celkově je k dispozici 55 miliard korun.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

1.1.2024 by vaše nemovitost mohla propadnout státu, pokud…

Vlastníci nedostatečně identifikovaných nemovitostí mají povinnost přihlásit se do určené lhůty (do 1. ledna 2024) a prokázat své vlastnické nároky.lastníci nedostatečně identifikovaných nemovitostí mají povinnost přihlásit se do určené lhůty (do 1. ledna 2024) a prokázat své vlastnické nároky. Pokud se toto neuskuteční, přechází vlastnictví nemovitosti na stát. Dostatečně identifikovaný vlastník by měl mít u své nemovitosti uvedené všechny platné informace, a to rodné číslo, bydliště či i jméno.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

RD 3+1, Biskupice – Zálesí

K prodeji nabízíme rodinný dům, využívaný jako chalupa k rekreaci. Dům o dispozici 3+1 s užitnou plochou přibližně 120 m2, 330 m2 zahrada, 2 místnosti využité jako dřevník a také větší místnost jako dílna. Dům je připojen na obecní vodovod, elektřinu a také plyn, je zde obecní obecní kanalizace. Dům nabízí velkou, prostornou půdu, kde je možná případná půdní vestavba a rozšíření až o 3 místnosti, dle využití. K dispozici také sklep.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

ŘRD 7+1, Na Brněnce, Ivančice

K prodeji nabízíme 2 ŘRD se samostatnými vchody, které jsou spojeny v 1 nemovitost průchodem v místnostech. Dům je rozdělen na 2 samostatné parcely.

Využít se dá tedy k vlastnímu bydlení, případně velmi vhodné jako investiční záměr, zhotovení jako 2 samostatné RD a následný prodej jednotlivě.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

RŘD 6+1 Větrná, Moravský Krumlov

K prodeji nabízíme novostavbu domu, o dispozici 6+1 s prostornou garáží, parkovacím stáním před domem a zahradou za domem.

Dům se nabízí ke koupi ve stavu před dokončením, o kterém si rozhodne už nový majitel sám a to buď vlastními silami, nebo současný majitel domu nabízí dokončení,
Byt se nabízí vybaven, včetně kuchyňské linky s lednicí a mrazákem, indukční desky, elektrické trouby a myčky.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Byt 2+KK na ulici Příční, Střelice

K prodeji nabízíme byt v novostavbě, o dispozici 2+KK, s terasou ve 3.NP s výtahem, a garážovým parkovacím stáním. Podlahová plocha bytu je 63,9 m2, plocha terasy je 33,7 m2.

Byt se nabízí vybaven, včetně kuchyňské linky s lednicí a mrazákem, indukční desky, elektrické trouby a myčky.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Co je to Shell & Core nemovitost?

Dispozice domu a její řešení je velmi důležitá stránka, když jako kupující vybíráte novou nemovitost. Každý z nás očekává a přeje si něco jiného. Někomu vyhovuje oddělená kuchyně od jídelny, někdo má naopak rád velké, otevřené prostory.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Jak nejdříve prodat a poté koupit nemovitost.

Představte si, že sedíte ve svém bytě, 2+1 plném nábytku, kolem běhají děti a vy už nevíte, kam se schovat, nebo kam dát například další krabici s oblečením. V tom si řeknete „sakra, ten byt je mi malý“. Tak to je ten moment, kdy začíná Váš sen o novém bydlení. Co si naplánovat a jaké otázky si pokládat, se dozvíte krok po kroku níže.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Byt 2+KK na ulici Místní, Kníničky

K prodeji nabízíme byt o dispozici 2+KK s balkonem a sklepem. Podlahová plocha bytu je 46,7 m2 + balkon 4 m2 + sklep o velikosti 3 m2.

Byt se nabízí vybaven, včetně kuchyňské linky s lednicí a mrazákem, plynového sporáku, elektrické trouby a myčky.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

RD Vřesovice u Kyjova

Pokud vás už omrzel život ve větším městě, tohle bude přesně pro vás. Rodinný domek před rekonstrukcí, v mikroregionu Podchříbí, v malebné vesničce Vřesovice.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Byt 4+KK na ulici Obřanská, Maloměřice

K prodeji nabízíme ideální polovinu rodinného domu se zahradou, včetně bytové jednotky 4+KK o výměře 145 m2. Bytová jednotka se nachází ve 3.NP ze 3, bez výtahu. Součástí prodeje je 1/2 zahrady za domem o celkové velikost 1122 m2, k bytu dále náleží 2 parkovací stání a dílna.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Byt 3+KK na ulici Višňová, Moravany

K prodeji nabízíme byt 3+KK s celkovou plochou 68,2 m2, situovaný v 1.NP z celkových 4, k bytu náleží zahrada o velikosti 134 m2, na kterou je výstup ze 2 pokojů v bytě. K bytu dále náleží sklepní kóje. Byt je vhodný jak pro vlastní bydlení, tak také pro investici. K bytu je možno koupit také vlastní parkovací stání přímo před domem.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>
Modřice

Rodinný dům v Modřicích

K prodeji nabízíme rodinný dům o dispozici 5+kk, disponuje také 2 koupelnami, balkonem, garáží, dalším parkovacím místem před domem a zahradou. Celková plocha je pozemku je 500 m2, z toho plocha zahrady 376 m2, zastavěná plocha domu 124 m2. Užitná plocha domu je 185 m2. Vybavení domu dle dohody. Zahrada je orientována východním směrem, taktéž balkon. příjezd k domu a garáž orientována na západ.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>
Budějovice

Rodinný dům v Českých Budějovicích

K prodeji nabízíme rodinný dům o dispozici 7+1, 2 šatny, garáž a půda, do kterého je možná vestavba dalších až 3 místností, 2 z těchto pokojů jsou průchozí. Celý dům je podsklepen, sklep je rozdělen do několika místností, včetně garáže. K domu náleží menší zahrada za domem a větší část zahrady před domem, včetně altánku k posezení.

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>
vybíráte makléře správně?

Vybíráte makléře správně?

Krásné fotky nemovitosti, video a inzerci, to vám v dnešní době nabídne už prakticky každý. Je to ale skutečně to, dle čeho byste měli vybírat makléře? Samozřejmě, je to důležitá součást prodeje. Důležité je ale i to, co vše dalšího makléř pro daný případ udělá. Čas je pro většinu z nás důležitý, penězi se vyčíslit nedá, vyberte tedy někoho, kdo vám ho skutečně ušetří :).

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>

Jeden rok v realitě

Je pátek, 6.8.2021 a já stojím na hřišti v Bosonohách, poslední den fotbalového kempu Juventusu Turín a já si říkám, jak je skvělé, že právě

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>
FC Zbrojovka Brno

Bonus pro Zbrojovku

Je to tady, vcházíme na stadion Zbrojovky, před chvílí skončil trénink A týmu, pár hráčů se ještě pohybuje v kabině a my se rozkoukáváme u

ZAJÍMÁ MĚ VÍCE >>